Gazi Üniversitesi de ayaktaGazi Üniversitesi öğrencileri rektörlük önünde toplandı, faşistler havaya ateş açtı


15.00

Gazi Üniversitesi’nin bölünmesi girişimine karşı çıkan öğrencilerin yaptığı eylem bugün büyük destek görürken, bu destekten rahatsız olan sivil faşistler eylemi sonlandırmak için silah kullandı.

Güvenlikler ile faşistler arasında eylemi sonlandırmak için tartışma yaşandığı, faşist grubun havaya ateş açtığı belirtiliyor.

Ankara’da Gazi Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde eylem yapan öğrencilere polis saldırdı. Olayda çok sayıda kişi gözaltına alındı. Polis öğrencilere biber gazı ile müdahale etti. Yaralı öğrenciler olduğuysa gelen bilgiler arasında.

Üniversiteleri bölen ve 20 yeni üniversite açılmasını öngören tasarı dün Meclis’teki TBMM Milli Eğitim Komisyonunda geçti.

Üniversitelerinin bölünmesini istemeyen öğrencilerin protestoları ise günden güne büyüyor. Bugün de Gazi Üniversitesi öğrencileri rektörlük binası önünde bir protesto gösterisi gerçekleştirdi.

Çok sayıda öğrencinin katıldığı gösteride “Gazi bizimdir, bizim kalacak” sloganları atıldı, “Gaziye dokunma” dövizleri taşıdı.

Rektörlük binası önünde polis barikatı oluşturuldu. Çevik kuvvet sayısının giderek artmasına aldırmayan öğrenciler, protestolarına devam ediyor.

Ayrıca Kontrol Et

‘Ekmek bulduklarına şükretsinler’ hesabı…

Onlar açısından her şey olağanüstü bir dönemi imliyor. Kılıçların çekildiği, emekçilere “kemerlerinizi daha fazla sıkın” diye buyrulduğu olağanüstü bir dönem…