İşçiler kule vinci işgal ettiİstanbul’un lüks projelerinden İnistanbul Topkapı projesinde ücretleri gasp edilen işçiler kule vinçleri işgal ederek eyleme geçti


16:30

Taşeron firma NOVA İnşaat yetkililerinin ödemeleri çek ve senetle yapacağız önerisi işçiler tarafından kabul edilmedi. Beş işçi arkadaşımız daha kule vinçlere çıkarak işgal eylemine katıldı. Toplamda üç kule vincinde 13 arkadaşımız işgal girişiminde bulunuyor.

Polis eyleme devam edildiği takdirde işçi arkadaşlarımızı zorla şantiyeden çıkaracağı tehdidinde bulunurken bir taraftan da NEF yetkilisinin gelmesi bekleniyor.

15:50

Şantiyeye giden sendika temsilcilerinden Ozan Zöngür ve Yunus Özgür eyleme geçen işçilerle bir toplantı gerçekleştirdi. 100’e yakın işçinin iş durdurduğu, 8 işçinin de kule vince çıkarak işgal gerçekleştirdiği öğrenildi. Sendika temsilcilerinin NEF yetkilileri ile yaptığı telefon görüşmesinin ardından yetkili birisinin şantiyeye gelmek üzere yola çıktığı belirtildi.

***

İş GYO ve NEF ortaklığıyla yapımı sürmekte olan İnistanbul Topkapı projesinde 3 aydır ücretleri ödenmeyen kalıp ve demir işinde çalışan çok sayıda inşaat işçisi gün itibariyle kule vinçlere çıkarak eyleme geçti.

İstanbul’un lüks projelerinden İninstanbul Topkapı projesinde taşeron firma NOVA inşaat tarafından ücretleri gasp edilen çok sayıda işçi kule vinçleri işgal ederek eyleme geçti. Polis ve itfaiye ekiplerinin de gelerek önlem aldığı şantiyede, İnşaat-İş temsilcileri de NEF yetkilileriyle bir görüşme gerçekleştirerek işçilerin gasp edilen ücretlerinin derhal ödenmesini istedi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan İnşaat-İş, NEF ile bir görüşme yaparak bir an önce işçilerin gasp edilen ücretlerinin ödenmesini isteyerek temsilcilerini şantiyeye gönderdiğini belirtti.

Ayrıca Kontrol Et

Kadın sorunu: Hem çok eski hem çok yeni hem de çok uzun bir yol -III

Kadın sorununda reformizm, feminizm ya da oportünizm bu sorunu üretim ilişkilerinden kopararak ele alan bir yaklaşımla söz konusu olabilir. Bu ilkesel düzlem net olduktan ve faaliyeti yürüten güçlerin kafası açık olduktan sonra bu tür sapma tehlikelerinin de en asgari düzeye ineceği ortadadır.