Taksim için Saraçhane’de toplanıyoruz1 Mayıs’ta saat 09:00’da Saraçhane’de toplanıyor, 10:00’da Taksim’e yürüyoruz


İşçi sınıfının grev ve örgütlenme hakkının saldırı altında olduğu ve OHAL gibi bir karanlığın bizzat Cumhurbaşkanı titri taşına bir isim tarafından “bakın grev yaşanıyor mu?” denilerek patronlara pazarlandığı koşullarda 1 Mayıs’a gidiyoruz!

İş güvencesi adına geride kalan son kırıntıların bile “tüm çalışanları sözleşmeli yapacağız” denilerek dibine kadar kazınmak istendiğinin açıkça ilan edildiği koşullarda…

İşçi kanının her geçen gün daha fazla aktığı, sudan ucuz muamelesi gördüğü koşullar bunlar.

Hayat pahalılığının, yoksulluk ve yoksunlaşmanın nasıl bir yangına dönüştüğünü hep birlikte yaşayıp görüyoruz.

Baskının, zorbalığın boyutlarını da öyle…

Tüm bir toplumun açık bir cezaevine doldurulmak istendiğini, hayatın tek bir renge kesmesinin dayatıldığı, aklımıza gelebilecek tüm toplumsal yaşamın tek tipleştirilmeye çalışıldığı koşullar her konuda pratikleştirilmeye çalışılıyor.

Kürt halkının onlarca yıllık dişe diş mücadelelerle elde ettiği kazanımların nasıl bir hoyratlıkla gasbedilmeye çalışıldığını, katliamları, tutuklama ve baskının bin bir çeşidini saymaya gerek yok…

Kürt düşmanlığı ve yayılmacı hayallerle belirlenen bölgesel politikaların nasıl bir militaristleşmeyle iç içe geçtiğini ve tüm bir toplumun savaş arabasına bağlanması için neler yapıldığını biliyoruz.

Bu koşullarda gidiyoruz 2018 1 Mayıs’ına…

Hitlerci tipte bir faşist rejimin çatısının çatılması için apar topar alınan erkek seçim kararı ve ardından gelen tartışmalarının gölgesinde silikleştirilmeye çalışılan 1 Mayıs ruhunu Taksim ısrarımızı sürdürerek yaşatıyoruz!

İşçi ve emekçilere dayatılan cehennemi koşullarda 1 Mayıs’ta Taksim’de ısrar etmenin dün olduğundan daha önemli bir yerde durduğunu bilerek 1 Mayıs’ta Taksim’deyiz.

Tüm işçi ve emekçileri 1 Mayıs’ta yönlerini Taksim’e dönmeye, Alınteri saflarında yer almaya davet ediyoruz.

 

Taksim için:

Toplanma yeri: Saraçhane

Toplanma saati: 09:00

Yürüyüş saati: 10:00

Ayrıca Kontrol Et

Atılan Adım, Harcanan Soluk Boşa Gider mi?

Her soluğun ve her adımın karşı konulmaz bir dönüştürücü gücü vardır. Yeter ki, biz sesimizi esirgemeyelim. Önce tüm samimiyetimizle ve bilincimizle kendimize seslenelim.