Ankara’nın Perihan ablasına polis öfkesiAnkara’nın Perihan ablası polis tarafından darp edilerek yerlerde sürüklendi, işkence gördü


Ankara’nın Perihan ablası olarak bilinen ve “Sesini duyurmaya çalışan biri gördüğümde dayanamıyorum” sözleriyle direnişlerin en önüne geçen Perihan Pulat, dün Ankara Yüksel’de yapılan 1 Mayıs etkinliğinde önce TOMA saldırısına maruz kaldı, ardından da polisler tarafından darp edilerek yerlerde sürüklendi.

Birçok eylem ve etkinliğin, anmaların en önünde yer alan, evinde hazırladığı dövizlerle birçok etkinliğe katılarak tepki gösteren Sayıştay Hâkim Emeklisi 74 Yaşındaki Perihan Pulat’ın saldırı sonrası yüzü ile gözünde şişlikler oluştu.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın işlerine geri dönmeleri için Yüksel Caddesi’nde yapılan eylemlerin neredeyse tümüne katılan Perihan abla, polisin Ankara 1 Mayıs’ına gösterdiği hınç ve öfkeyle de buluşan hedefli bir saldırıya uğradığı fotoğraflardan okunabiliyor.

Ayrıca Kontrol Et

Küçük: Fiili Meşru Mücadele Yürütecek Odaklar Yaratmalıyız

1 Mayıs'ta işçi ve emekçilerin geleneksel örgütlenmelerinin çoktan dolan miadına karşı gerek sendikal gerekse siyasal alanda güven verecek, dünya gerçekliğine uygun bir militanlık ve fiili meşru mücadele hattında yürüyecek odaklar yaratmak gerektiğine dikkat çeken Alınteri yazarı Mürüvet Küçük, "Bu dönemin mücadele ruhu geri çekilmede değil, saldırıda somutlaşmaktadır. Yıllardır yaşanan geri çekilmenin yarattığı çözülme hali gücümüzü birleştirdiğimiz oranda sınıfa karşı sınıf ruhuyla yanıt verecek bir netliğe ulaşmak zorunda."