Gasp edilen ücretini istedi, öldürüldüGasp edilen ücretini isteyen inşaat işçisi Veysi Çakır, müteahhit ve yakınları tarafından öldürüldü


İnşaat İşçileri Sendikası geçtiğimiz haftalarda ücretleri gasp edilen Evril Yapı direnişindekiüyelerinin yakın akrabalarından Veysi Çakır isimli inşaat işçisinin ücretini gasp ettiği müteahhit ve yakınları tarafından öldürüldüğünü duyurdu.

Evril Yapı direnişindeki üyelerinin yakın akrabası olan Veysi Çakır’ın, gasp edilen ücretini istemek için gittiği inşaatta müteahhit ve yakınlarının saldırısı sonucu öldürüldüğünü belirten İnşaat-İş, olayla ilgili yaptığı açıklamada şunlara değindi;

En temel hakkımız olan ücret hakkının taşeron ve yüklenici firmalar tarafından gaspedildiği yetmediği gibi emeğimizin ve alın terimizin karşılığını istemek dahi bazen öldürülme nedenimiz olabiliyor. Bunun son örneğini ise 1 Mayıs günü İstanbul Kartal’da alacaklarını almak için akşam 20.30 saatlerinde çalışmış olduğu inşaata giderek müteahhit’ten alacaklarını istediği için yaşanan tartışma sonrası silahla öldürülen Veysi arkadaşımızın olayında yaşadık. Birlikte çalıştığı üç yakın akrabası da aynı müteahhidin saldırısı sonucu ağır yaralandı.

Yaşanan kavganın ardından olay yerine gelen polis ve 112 Acil sağlık ekipleri yaralanan arkadaşlarımıza müdahalede bulundu. Vücuduna aldığı kurşunlarla ağır yaralanan Veysi Çakır arkadaşımız hayatını kaybetti.

Üç çocuk babası olan Veysi Çakır arkadaşımızın cenazesi dün Alibeyköy otogarından memleketi Van Erciş’e gönderildi.

İnşaat İşçileri Sendikası olarak arkadaşımıza rahmet, yakınlarına ve ailesine başsağlığı diliyoruz.

Ayrıca Kontrol Et

Almanya’da İnşaat İşçileri Uyarı Grevinde

İnşaat sektöründe Kuzey Almanya’da başlayan uyarı grevleri ülke geneline yayılıyor.