Kamyon ve TIR sürücülerinden eylemKamyon ve TIR sürücüleri, park fiyatları, mazot, otoyol ve köprü ücretlerinin yüksekliğini protesto etti


Kamyon ve TIR sürücüleri park ücreti fiyatları, nakliye komisyonları, mazot fiyatları, otoyol ve köprü ücretlerinin yüksekliğini protesto etti.

Ankara Kazan’da bulunan Lojistik Üssü’nün dışına ve yol kenarlarına park eden sürücüler CHP’li vekillerden de destek alarak eylemlerini TBMM önünde gerçekleştirmek istediler. Lojistik merkezi içindeki araçların çıkışına izin vermeyen jandarma, dışarıdaki araçlarında hareket etmesini engellemeye çalıştı.

CHP Milletvekili Özkan Yalım yaptığı açıklamada, “Özel firmaların yapmış olduğu köprülerin, Osman Gazi, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve otoban fiyatlarının yüksek olmasından dolayı nakliyeci kardeşim artık evine ekmek götüremez duruma geldi. Kamyoncunun sırtındaki yük 27 tondu maalesef hükümet onu 47 tona yükseltti. Evindeki çocuğuna maalesef hediye götüremez oldu. Birazdan onların talepleriyle ben de onlarla birlikte Dikmen Kapısı’na gideceğiz. Sayın Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma Bakanı Sayın Ahmet Arslan inşallah kardeşlerimizin sorunlarına çözüm bulacaktır” diye konuştu.

Kamyon şoförleri ise, “Gerekirse ruhsatları ve anahtarları onlara teslim edeceğiz kendileri işletsinler. Yürüyecek derman kalmadı” diyerek tepkilerini gösterdiler.

 

Ayrıca Kontrol Et

15-16 Haziran Yol Gösteriyor

15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi'nin 54. yılında Olgunlar Sokak'taki Madenci Anıtı önünde basın açıklaması yapıldı. Ardından MEB önünde oturma eylemi yapan öğretmenlerin eğitim nöbetiyle dayanışmaya gidildi.