Avcılar Belediyesi işçileri ücretleri için eyleme gidecekKadroya geçtikten sonra da ücretlerini düzenli alamayan işçiler eylem yapacaklar


Avcılar Belediyesi işçileri ücretleri için yarın yine eylem yapacak.Avcılar Belediyesi’nde taşerona bağlı olarak çalışan park-bahçe, fenişleri ve temizlik işçileri taşerondan sözümona kadroya geçtikten sonra da kronik ücret sorununu yaşamaya devam ediyorlar.

Son olarak yaptırım gücü yüksek olan temizlik işçilerinin ücretleri ödense de diğer alanlarda çalışan işçiler arada bir küçük meblağlarla yapılan ödemeler dışında 4 aydır ücret alamamaya devam ediyorlar.

Eve ekmek götüremeyen işçiler bu duruma daha fazla tahammül edemeyeceklerini belirterek, yarından itibaren çeşitli eylemlere başlayacaklarını ifade ettiler.

İşçiler yarın saat 11:00’de şantiyeden çıkacaklarını ve belediye önünde bir açıklama yaptıktan sonra saat 17:00’ye kadar oturma eylemi yaparak “artık yeter!” diyeceklerini söylediler.

Avcılar Belediyesi işçileri tüm duyarlı toplumsal kesimleri yarın yapacakları eylemde yanlarında görmek istediklerini vurgulayarak, destek ve dayanışma çağrısı yaptılar.

Tarih: 07.05.2018

Saat:12:00

Yer: Avcılar Belediye binası önü

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: