Avcılar Belediyesi’nde bugünÜcretlerini alamayan Avcılar Belediyesi işçileri bugün de çevik kuvvet yığınaklarının arasında “Avcılar işçisi köle değildir!” dedi


Ücretleri gasp edilen Avcılar Belediyesi işçileri bugün yine eylemdeydi.

“Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz”, “Hak, hukuk, adalet!”, “Bu gelen işçinin ayak sesleri”, “Avcılar uyuma emekçine sahip çık!”, “Avcılar işçisi köle değildir!” “İşçiler burada başkan nerede!”, “Önce insan dediler, maaşları yediler!” sloganlarını haykıran işçiler dün olduğu gibi bugün de Marmara Caddesi’nden başlattıkları yürüyüşü belediye binası önüne kadar sürdürdüler.

Belediye-İş 2 No’lu Şube Başkanı Erol Özdemir bina önünde yaptığı açıklamalarda işçilerin aylardır ödenmeyen ücretlerinin ödenmesi ve yaşanan mağduriyetlerin sonlandırılmasını istedi.

Dünden farklı olarak bugün Avcılar Belediyesi önüne çevik kuvvet yığınağı yapıldı.

Basın açıklamasının ardından 1 saat süreyle sembolik maaş kuyruğuna giren işçiler, eylemi bugünlük sonlandırdılar.

Avcılar Belediyesi işçileri yarın aynı saatte (09:30) ücretleri için bir kez daha belediye önünde olacaklar.

Ayrıca Kontrol Et

Bağımsız Maden-İş’ten İliç ‘faciasına’ dair rapor: Güvensiz, güvencesiz, önlemsiz, düşük ücretli ve baskı altında çalışma!

Erzincan İliç’te geliyorum diye diye gelen Çöpler Altın Madeni’ndeki işçi ve doğa katliamı öncesinde ve sonrasında bölgede bulunan Bağımsız Maden İşçileri Sendikası, “Öncesi ve Sonrasıyla 13 Şubat” başlıklı gözlem raporunu yayınladı. Olup bitenleri 10 maddede özetleyen rapor aynı zamanda maden patronlarına yaratılan sömürü cennetinin de aynası oldu