Diyarbakır’da polis bir genci ayağından vurduDiyarbakır’da polis bir genci ayağından vurdu. Yaralanan kişinin kelepçelenmesi çevredeki yurttaşların tepkisine neden oldu


Diyarbakır’da bir genci ayağından vuran polis, yaralanan kişiyi kelepçeleyince çevredeki yurttaşların tepkisine neden oldu.

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Ofis semtinde, iddiaya göre hakkında arama kararı olduğu ileri sürülen genç önce polislerle tartıştı, ardından da kaçmaya başladı. Sivil polisler de gencin arkasından koşarak ateş açtı. Ayağından vurulan genç daha sonra yerde kelepçelenerek dakikalarca bekletildi. Çağrılan ambulansla genç hastaneye kaldırıldı.

Çevrede bulunan yurttaşlar yaralı gencin kelepçelenmesi ve geç gelen ambulans nedeniyle polisi yuhalamaya başladı. Bunun üzerine polis havaya ateş açarak yurttaşları dağıtmaya çalıştı. Ancak toplanan kalabalık da polise taşla karşılık verince bu kez olay yerine gelen takviye özel harekât polisleri yurttaşları gaz bombasıyla dağıttı.

2 kişi darp edilerek gözaltına alındı.

Ayrıca Kontrol Et

İranlı Yönetmen Bahare Lellehi Cezaevinde Katledildi

Jîna Emînî eylemleri sırasında tutuklanan ve haber alınamayan yönetmen Bahare Lellehi cezaevinde katledilerek ailesinden habersiz defnedildi.