Avcılar Belediyesi işçilerinin ücret eylemi sürüyorAvcılar Belediyesi işçileri aylardır alamadıkları ücretleri için bugün de eylemdeydi


Avcılar Belediyesi’ne bağlı olarak bark bahçeler, fenişleri ve temizlik dışındaki hemen tüm birimlerde çalışan işçiler aylardır ödenmeyen ücretleri için bugün de Beldiye binası önündeydiler.

Saat 10:00 sıralarında pankartları, sloganları, ıslıkları ve en önemlisi de öfkeleriyle Marmara Caddesi’nde yürüyerek bina önüne gelen işçiler bugün örgütlü oldukları Belediye-iş Sendikası’nın önlüklerini giyindiler. Davul zurna eşliğinde gerçekleşen yürüyüşte sık sık attıkları sloganlarla hem belediye yönetimine seslendiler hem de Avcılar halkına duyarlılık çağrısı yaptılar.

Taşınan dövizlere “Taksitlerimiz nasihatle ödenmiyor!”, “Çocuklar aç, anne babalar mahcup!”, “Avcılar Belediye işçileri köle değildir!”, “Aylardır ödenmeyen ücretlerimiz ödensin!”, “Maaş yok! Ailede huzur yok!” gibi sloganlar yazan işçiler en temel hakları olan ücretlerinin ödenmemesinin kronik bir sorun haline gelmesine karşı belediye yönetimi ve meclisini istifaya davet ettiler.

Polisin de eksik olmadığı eylemde işçiler oldukça öfkeliydi ve ücretler ödeninceye kadar ailelerini de katarak her gün eylem yapacakları ifade ettiler.

Eylemde ayrıca Belediye-İş’in örgütlenme çalışması yürüttüğü işyerinde Genel-İş’in de çalışma yapıyor olmasına tepki gösteren işçiler, bunun bölücü bir tutum olduğunu ve belediye yönetimiyle işbirliği içinde yapıldığını düşündüklerini de belirttiler. Tepkileriniyse “Yandaş sendika istemiyoruz!” sloganıyla ifade ettiler.

Slogan ve konuşmalardan sonra sembolik maaş kuyruğu eylemi de gerçekleştiren işçiler yarın daha kalabalık olarak aynı yerde olacaklarını söyleyerek eylemi sonlandırdılar.

Ayrıca Kontrol Et

Kadın sorunu: Hem çok eski hem çok yeni hem de çok uzun bir yol -III

Kadın sorununda reformizm, feminizm ya da oportünizm bu sorunu üretim ilişkilerinden kopararak ele alan bir yaklaşımla söz konusu olabilir. Bu ilkesel düzlem net olduktan ve faaliyeti yürüten güçlerin kafası açık olduktan sonra bu tür sapma tehlikelerinin de en asgari düzeye ineceği ortadadır.