Ankara Katliamı 31. ayındaKatliamın 31. ayında işçi ve emekçiler Ankara Garı önünde buluştu


10 Ekim 2015’te barış ve demokrasi talebini başkent Ankara’da dile getirmek isteyen 103 canımızın ölümsüzleştiği katliamın 31. ayında işçi ve emekçiler Ankara Garı önünde buluştu.

Halen acıların unutulmadığı belirtilen anmada katliama ilişkin görülen davada adaletin gelmediği sürece yaraların sarılamayacağı dile getirildi. Katliamda 3 kişinin ayaklarını kaybettiği, engelli kalan kişilerin olduğu belirtilirken, kimilerinin ise tedavilerine devam edildiği ifade edildi.

13 Mayıs 2014’te Soma’daki madenci katliamının da anımsatıldığı anmada, “Burada ölenler madenci katliamları olmasın diye gelmişlerdi. Karanfillerimizi Soma’da hayatını kaybeden madenciler için de bırakıyoruz” denildi.

Yapılan saygı duruşunun ardından konuşan 10 Ekim ailelerinden Mehtap Sakinci Coşgun, uzun zamandır anmalar düzenlediklerini ve katliamı unutturmamaya çalıştıklarını hatırlattı.

10 Ekim katliamında babası Uygar Coşgun’u kaybeden küçük Sarp’ın da bulunduğu alanda katliamın 32. Ayı olacak Haziran ayının 12-13’de yapılacak duruşmalara çağrı yapıldı.

Ayrıca Kontrol Et

Emeğe Dönük Kapsamlı Saldırılar Karşısında Asgari Sınırları Parçala!

Suya sabuna dokunmayan, asgari sınırlar içine hapsedilmeye çalışılan mücadeleyi işçi ve emekçilerin yaşamına dokunan acil temel talepler etrafında örgütlemeye ihtiyaç var