İsrailli şirkete ait silah fabrikasında eylem ve gözaltıİngiltere’nin Broadstairs kentinde ‘Gazze’yi hatırla’ pankartı açarak kendilerini fabrikanın kapısına zincirleyen eylemciler gözaltına alındı


YAŞANACAK DÜNYA

İngiliz polisi “Kent Kontluğu”nda bulunan Broadstairs şehrindeki bir silah fabrikasının kapısına kendini zincirleyen 10 Filistinli aktivistin altısını gözaltına aldı.

Daysofpalestine.com’un aktardığına göre, dün yapılan eylemde aktivistler silah fabrikasının girişini bloke ederek “Gazze’yi hatırla” pankartı astı. Polisler, eylemcilere saldırarak “İzinsiz giriş yapma suçundan dolayı” beş eylemciyi gözaltına aldı. Onlara engel olmak isteyen bir diğer aktivist de tutuklandı.

Droneler, silahlandırılmış robotlar, akıllı kasklar gibi sofistike silahlar üreten İnstro fabrikası İsrail’in en büyük silah tekeli “Elbit Systems’e ait.

Eylemciler İngiltere’de bu şirkete ait 4 silah fabrikasının bulunduğunu söylediler. Eylemin yapıldığı gün fabrikanın açılmadığı bildirildi.

Ayrıca Kontrol Et

Bangladeş’te İsyan Geri Adım Attırdı

Bangladeş’te, 1971’deki Bağımsızlık Savaşı’nda görev alan kişilerin çocuklarına ayrılan kontenjan nedeniyle başlayan isyan 115 kişinin ölümü pahasına geri adım attırdı