Diyarbakır’da iskele çöktü, Bursa’da servis devrildi!Diyarbakır’da bir hastanenin inşaatın iskele çöktü, Bursa’da işçi servisi bir araca çarptı, yaralılar var


Ülkede seçim gündemi her şeyi belirlerken işçi ve emekçilerin açlık, yoksulluk, işsizlik ve ölümle mücadele ederek yaşamaya çalışmasında hiçbir değişiklik olmuyor! Bu gürültünün perdelediği şeylerden biri de iş cinayetleri oluyor. Seçim nutuklarının arasında işçi ölümleri, yaralanmaları en fazla kısacık haberlere konu oluyor.

Diyarbakır’da iskele çöktü

Bu haberlerden biri Diyarbakır’dan geldi. Özel bir hastanenin inşaatında çalışan işçiler tahminen derme çatma çakılmış iskeleden düştü.

Meydana gelen feci olay sonucu biri ağır beş işçi yaralandı. Yaralı işçiler hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Bursa’da işçi servisi

Yine sabah saatlerinde de Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesinde bulunan Doğanevler Mahallesi’nde iki sokağın kesiştiği noktada işçileri taşıyan iki servis aracı çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle bir evine bahçesine giren araçlar, bahçede bulunan ağaca çarpıp durabildi.

DHA’da yer alan habere göre, kaza sırasında yedi işçi yaralandı. Araçta sıkışan sürücülerden Hüseyin Ö. ise çevredekilerin ihbarı üzerine olaya yerine gelen itfaiye ve sağlık ekiplerinin yardımıyla sıkıştığı yerden kurtarıldı.

Ayrıca Kontrol Et

1 MAYIS’ın Adresi Taksim Meydanı’dır!

2024 1 Mayıs Platformu Çalışma Bakanı'nın dünkü açıklamasını yanıt verdi