Soma Katliamı için etkinlikler yapılacakSoma Katliamı’nın 4. yılında Soma’da miting, İstanbul’da da basın açıklaması yapılacak


Resmi rakamlara göre 301 madencinin katledilip, 486Sının da yaralandığı Soma Katliamı’nın 4. Yıldönümünde İstanbul ve Soma’da çeşitli eylem ve etkinlikler yapılacak.

Soma’da miting

Soma’da işçi aileleriyle birlikte şu kurumlar “Soma için adalet, Türkiye için adalet” sloganıyla miting düzenliyor: CHP, Halkevleri Soma Madenci Evi, Sosyal Haklar Derneği (SHD), ÖDP, Egitim-Sen, Dev Maden-Sen, Eğitim İş, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), 301 Madenciler Sosyal Yardımlaşma Derneği, Birleşik Haziran Hareketi, Eğitim Gönüllüleri Derneği.

Mitingde ayrıca DİSK, KESK, TMMOB ve TTB adına bir açıklama yapılacak. CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de mitinge katılacak.

İstanbul’da da eylem

İstanbul’da da yarın (13 Mayıs) saat 17.00’de Beyoğlu Tünel Meydanı’nda DİSK İstanbul Bölge Temsilciliği, KESK İstanbul Şubeler Platformu, TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu, TTB İstanbul Tabip Odası’nın çağrısı ile eylem yapılacak.

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: