Nusaybin’de patlama: Bir çocuk yaşamını yitirdiHogır Kayran, koyun otlatırken bulduğu cismin patlaması sonucu hayatını kaybetti.


Nusaybin’de hafriyat alanında bulduğu cismin patlaması sonucu yaşamını yitiren 11 yaşındaki Hogir Kayra toprağa verildi.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde hayvan otlatmaya gittiği sırada yıkılan mahallelere ait molozların döküldüğü alanda bulduğu cismimle oynaması sonucu yaşanan patlamada yaşamını yitiren 11 yaşındaki Hogir Kayran’ın cenazesi ailesi tarafından Mardin Devlet Hastanesi Morgundan alınarak Nusaybin’in Yenişehir Mahallesinde bulunan Yeni Moris Mezarlığına defnetti. Kayra’nın cenazesi yapılan dini vecibelerin ardından okunan dualar eşliğinde toprağa verildi.

EN AZ 5 ÇOCUK YAŞAMINI YİTİRDİ

Öte yandan sokağa çıkma yasaklarından bu yana basına yansıyan haberlerde Nusaybin’de yaşanan cisim patlaması sonucu en az 7 çocuk yaralandı, 5 çocuk ise yaşamını yitirdi. Basına yansıyan haberlerde cisim patlaması sonucu yaşamını yitiren ve yaralanan çocukların isimleri ise şu şekilde:

* 23 Ağustos 2016 tarihinde Mardin Nusaybin’de bilinmeyen bir cismin patlaması sonucu 12 yaşındaki Fehime Korkmaz yaşamını yitirdi. Zeynel Abidin Mahallesi’nde meydana gelen patlamada ise D.K. (13) ve E.K. yaralandı.

* 18 Ekim 2016 tarihinde Mardin’in Nusaybin ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı ardından meydana gelen patlamada, moloz yığınları arasında hurda toplayan 14 yaşındaki Kadri Barak yaşamını yitirdi.

* 25 Şubat 2017 tarihinde Mardin’in Nusaybin ilçesinde 12 yaşındaki Y.M. ve 6 yaşındaki M.M., yerde buldukları cismi kurcalamaları sonucu patlama meydana geldi. Her iki çocuk da yaralandı.

* 30 Mart 2017 tarihinde Mardin’in Nusaybin ilçesi Abdulkadir Paşa Mahallesi’nde evlerinin bahçesinde buldukları cisimle oynadıkları sırada meydana gelen patlamada Havin (3) ve Fatih (5) Güneş kardeşler yaşamını yitirdi.

* 4 Kasım 2017 tarihinde Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi’nde bulunan Yasemin Sokak civarında çocukların yerde bulduğu cisim patladı. Yaşları 12 ile 13 arasında değişen N.Y., Y.Y. ve Ö.Y. patlama sonrası yaralandı.

Mezopotamya Ajansı

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: