Akaryakıta yeni zamBenzine 18, motorine 15 ve LPG’ye 12 kuruş zam yapıldı, PÜİS zammı sitesinden duyurmadı


Gerek bölgesel gerek uluslararası ve gerekse Türkiye ekonomisinin yapısal sorunları nedeniyle döviz kurlarındaki durdurulamayan yükselişin işçi ve emekçilere zam şeklinde fatura edilmesine devam ediliyor.

Bu zammın en görünen yüzü olan akaryakıta bugün bir zam daha yapıldı.

Önceki zamları web sayfasından duyuran Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS), geçen hafta aldığı karar gereği ya da kendisinden istendiği üzere zamla ilgili herhangi bir duyuru yapmadı.

Bugün gece yürürlüğe girecek zamma göre benzine 18, motorine 15 ve LPG’ye 12 kuruş zam yapıldı. İstanbul’da benzinin litresi 6.20 TL’yi, motorin ise 5.60 TL’yi geçti.

Bu zamdan kısa süre önce (9 Mayıs) seçim atmosferi gereği akaryakıt ürünlerinde 2-7 kuruş indirime gidilmişti. Aynı tarihlerde aynı zamanda PÜİS’in de zam oranlarını yayınlamama kararı duyurulmuştu.

Basındaki bilgilere göre 9 Mayıs’ta benzin ve motorinde yapılan ortalama 2-7 kuruşluk indirimin ardından İstanbul’da 6.02 ve 6.06 TL aralığına düşen kurşunsuz benzin fiyatları 18 kuruşluk zammın ardından en düşük kurşunsuz benzin fiyatı 6.20 TL’nin üzerine çıktı.

Benzinin litresi BP ve Opet’te 6.24, Shell ve Aytemiz’de ise 6.23 TL olurken, motorinin litresi BP’de 5.65 TL, Shell, Opet ve Aytemiz’de ise 5.66 TL oldu. LPG pompa fiyatları ise 3.38 TL oldu.

Ayrıca Kontrol Et

Öyle Bir Kavşaktayız Ki!..

Halkın öfkesi her seferinde sandıkta eritilmiş olsa da yorgunluk ve yılgınlık ağır bassa da bir şey yapmalı. Hasan Hüseyin Korkmazgil ne güzel de söylemiş “Korka korka yaşamak ne!..”