Filistin’deki katliama dur de!Filistin halkıyla dayanışmak için sokağa, eyleme!


Siyonist rejimin, Filistinli göstericiler üzerine karadan ve havadan açtığı ateş sonucu 55 Filistinli hayatını kaybederken, 2 bin 700’den fazlası yaralandı.

8 aylık bebeklerden gazetecilere kadar 55 Filistinli katledildi; çoğu ağır olmak üzere binlercesi yaralandı. Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, şu ana kadar 448’i gerçek mermiyle olmak üzere, şarapnel, gaz kapsülleri ve göz yaşartıcı gaz nedeniyle 2771 Filistinlinin yaralandığı kaydedildi.

İşgalci İsrail’in Büyük Geri Dönüş Yürüyüşüne ve Filistin halkının Kudüs’ün bir kez daha işgal edilmesine duyduğu tepkiye yönelik vahşice saldırılarını protesto etmek ve Filistin halkıyla dayanışmak üzere yapılacak eylemleri büyütmek her şeyden önce insanlık görevdir.

Dünyanın gözü önünde gerçekleşen katliama, bu katliamın gerçekleşmesinin arkasındaki emperyalist gerici hesaplara ve tüm bunlara karşı izlenen iki yüzlü politikalara karşı sokağa, eyleme!

 

Yer: Kadıköy Rıhtım

Tarih ve saat: 15 Mayıs 19.00

 

Yer: Taksim Tünel Meydanı

Tarih ve saat: 15 Mayıs 19.00

Ayrıca Kontrol Et

İzmir’de 1 Mayıs Tutsaklarının Duruşmasına Çağrı

Alınteri, BDSP, DKDER, Halkevleri, İŞÇİ-SEN, Kaldıraç, KÖZ, Partîzan, SMF, SMİ, Söz ve Eylem bir araya gelerek, 1 Mayıs tutsaklarına özgürlük dedi ve 17 Temmuz’da İstanbul Çağlayan Adiyesi’nde yapılacak duruşmaya katılım çağrısı yaptılar