’68 ve İbrahim Kaypakkaya sempozyumuAnkara ve İstanbul’da İbrahim Kaypakkaya’nın katlinin 45’inci, ’68 Hareketi’nin 50. yıldönümü nedeniyle sempozyum ve paneller yapılacak


’68 başkaldırısının 50, Türkiye Devrimci Hareketi’nin kurucu önderlerinden İbrahim Kaypakkaya’nın faşizmin işkencehanelerinde hunharca katledilişinin 45. yıldönümündeyiz.

’68 başkaldırısının yetkin temsilcilerinden İbrahim Kaypakkaya ve ’68 Hareketi’nin hiç bitmeyen güncelliği, İstanbul ve Ankara’da yapılacak sempozyum ve forumlarda konuşulacak.

İstanbul’da 19-20 Mayıs tarihleri arasında Partizan, Sosyalist Meclisler Federasyonu, Yeni Dünya İçin Çağrı’nın örgütleyicisi olduğu bir sempozyum düzenleniyor.

‘68’in 50. yılında “Gerçekçi Ol, İmkansız Görüneni İste” şiarıyla “68 ve İbrahim Kaypakkaya Sempozyumu”nun programı şöyle:

 

***

ANKARA’DA

Ankara’da da Sosyalist Meclisler Federasyonu ve Partizan “Söyleyecek sözümüz, yürüyecek yolumuz var” başlığıyla panel düzenliyorlar.

İbrahim Kaypakkaya, Haki  Karer ve Dörtler’in anılacağı program 20 Mayıs 2018 Pazar günü 13:00 ile 18:00 saatleri arasında Tüm-Bel Sen Genel Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Ayrıca Kontrol Et

15-16 Haziran Yol Gösteriyor

15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi'nin 54. yılında Olgunlar Sokak'taki Madenci Anıtı önünde basın açıklaması yapıldı. Ardından MEB önünde oturma eylemi yapan öğretmenlerin eğitim nöbetiyle dayanışmaya gidildi.