Demir çelik fabrikasında 15 işçi zehirlendiBolu Gerede’de bulunan bir demir çelik fabrikasında 15 işçi zehirlendi, işçilerden 3’ü yoğun bakımda


Gerede Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir demir çelik fabrikasında, ​bugün öğle saatlerinde 15 işçinin rahatsızlanması üzerine diğer işçi arkadaşları 112 acil servisi arayarak durumu bildirdi.

Olay yerine gelen UMKE ve 112 Acil sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinden sonra işçiler Gerede Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Tedaviye alınan işçilerin, boya ve tiner karışımı bir maddeden etkilendikleri belirtildi.

Bolu İl Sağlık Müdürü Muhammed Emin Demirkol’un yaptığı açıklamaya göre tedaviye alınan 15 işçinin 3’ü yoğun bakımda ve hayati tehlikeleri devam ediyor.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Ayrıca Kontrol Et

Abalıoğlu Lezita’da patron her yolla örgütlenme ve grev hakkına saldırıyor

Patronların işçi sınıfının örgütlenmesini engellemek için yapmayacağı şey yok! İzmir Kemalpaşa’daki Abalıoğlu Lezita işçileri, 2021’de Öz Gıda-İş’te örgütlendi, patron yetkiye itiraz etti, dava işçiler lehine sonuçlandı. Sendikayı tanımamakta ısrar edince alınan grev kararının karşısına Hindistan’dan işçi getirtmek, fabrikanın etrafını tel ve TIR dorseleriyle çitlemek, işçileri baskıyla istifa etmeye zorlamak gibi saldırı biçimleriyle çıktı