Küçükçekmece’de iş cinayetiİstanbul Küçükçekmece’de yapımı süren Arena 24 adlı rezidans ve AVM projesinde 21 yaşındaki işçi iş cinayetinde can verdi


Küçükçekmece Halkalı Meydanı’nda bulunan Arena 24 şantiyesinde, 15 Mayıs günü dokuzuncu kattan düşerek ağır yaralanan ve Samsunlu olduğu öğrenilen 21 yaşındaki işçi tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

İş cinayeti, dokuzuncu kattan düşen işçinin düşerken takıldığı filenin de itme gücüyle savrulması ve playwood kaplı zemine düşerek ağır yaralanması sonucu gerçekleşti. Ağır yaralı işçi, Önce Kanuni Sultan Süleyman Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış, buradaki ilk müdahalenin ardından Bağcılar Medipol Üniversitesi Hastanesine gönderilmişti. Yoğun bakımda tedavi altındaki işçi, geçtiğimiz gece hayatını kaybetti.

İşçinin adı soyadı henüz müteahhit firma tarafından açıklanmadı.

Ayrıca Kontrol Et

Bağımsız Maden-İş’ten İliç ‘faciasına’ dair rapor: Güvensiz, güvencesiz, önlemsiz, düşük ücretli ve baskı altında çalışma!

Erzincan İliç’te geliyorum diye diye gelen Çöpler Altın Madeni’ndeki işçi ve doğa katliamı öncesinde ve sonrasında bölgede bulunan Bağımsız Maden İşçileri Sendikası, “Öncesi ve Sonrasıyla 13 Şubat” başlıklı gözlem raporunu yayınladı. Olup bitenleri 10 maddede özetleyen rapor aynı zamanda maden patronlarına yaratılan sömürü cennetinin de aynası oldu