Serdar Ben 2’inci Basketbol Turnuvası yapıldıGazi Dersimliler Derneği’nin düzenlediği Serdar Ben Basketbol Turnuvası bugün yapıldı


Gazi Dersimliler Derneği’nin, 10 Ekim Ankara katliamında ölümsüzleşen Serdar Ben yoldaş anısına düzenlediği basketbol turnuvasının ikincisi bugün Gazi Mahallesi’ndeki Aşık Veysel Gazi Ormanı’nda gerçekleştirildi.

Serdar yoldaşın ağabeylerinin, çocukluk arkadaşlarının, yoldaşlarının ve mahallenin emekçi çocuklarının katıldığı turnuvada 8 takım yarıştı.

Ailelerin ve çok sayıda çocuğun da katılarak destek verdiği turnuva oldukça yüksek bir tempoda başlayıp, devam etti.

Onlarca kişinin katıldığı turnuvanın sonunda kazanan takıma kupa verilirken, diğer katılımcı ve izleyenlere de üzerinde Serdar yoldaşın fotoğrafının olduğu madalyonlar dağıtıldı.

Serdar yoldaşın ailesine plaket de verilen turnuvada, ağabeylerinden Hıdır Ben etkinliğin kendileri için anlamını ifade edip, düzenleyenlere teşekkür etti.

Ayrıca Kontrol Et

İzmir’de 1 Mayıs Tutsaklarının Duruşmasına Çağrı

Alınteri, BDSP, DKDER, Halkevleri, İŞÇİ-SEN, Kaldıraç, KÖZ, Partîzan, SMF, SMİ, Söz ve Eylem bir araya gelerek, 1 Mayıs tutsaklarına özgürlük dedi ve 17 Temmuz’da İstanbul Çağlayan Adiyesi’nde yapılacak duruşmaya katılım çağrısı yaptılar