Polisten gazeteciye puşi taciziGazeteci İrem Afşin, taktığı puşiden dolayı polisler tarafından taciz ve tehdit edildi


Dokuz8 haber muhabiri, gazeteci İrem Afşin, İstanbul’da Şişhane metro durağında kıyafetinden dolayı GBT denetimi yapan polisler tarafından durdurulduğunu ve tehdit edildiğini açıkladı.

Afşin kimlik denetimi sırasında polislerin taciz ve tehditlerini Twitter hesabından da duyurdu.

İrem Afşin, Şişhane metro çıkışında kendisini durduran polis tarafından taktığı Filistin puşisi nedeniyle “Kıyafetiniz sakıncalı, o kumaş yasak” denilerek kimlik kontrolünden geçirildiğini söyledi. GBT için polisin peşinden giderken arkasından seslenen bir çevik kuvvet polisinin ise “Dikkat et de kuytu bir yerde kesmesinler” diyerek kendisini tehdit ettiğini belirtti.

Olay sonrası Twitter hesabından yaşadıklarını paylaşan Afşin, “OHAL polislerin kıyafetini beğenmediği vatandaşı sokak ortasında tehdit etmesi için mi var?” diye sordu.

Yaşadıklarını paylaştıktan sonra tehdit ve küfür mesajları aldığını belirten Afşin, kendi başına gelenlerle herkesin karşı karşıya gelebileceğini vurguladı.

Ayrıca Kontrol Et

Depreme hazırlık artık din adamlarının “görevi”!

Milli Eğitim Bakanlığı “Din Öğretiminde Dayanıklı Sınıflar Hareketi Projesi” başlattığını duyurdu. Deprem konusunda halkı bilinçlendireceklermiş!