Kartal-Kurtköy metro hattı inşaatında işçiler iş durdurduKartal-Kurtköy metro hattı inşaatında taşeron firma Çelikler İnşaat’a bağlı olarak çalışan işçiler ödenmeyen ücretleri için iş durdurdu


Gülmak İnşaat’ın  yüklenici firma olduğu Kartal-Kurtöy metro hattı inşaatında taşerona bağlı olarak çalışan işçiler geç ödenen ücretleri için iş durdurma eylemi başlattı.

Gülmak İnşaat bünyesinde taşeron Çelikler İnşaat’a bağlı olarak çalışan işçiler ücretlerinin sürekli olarak geç ödenmesine karşı 22 Mayıs gününden itibaren iş durdurmaya başladılar. İşçiler, eylemlerini ücretleri ödeninceye kadar sürdürecekler.

Çalışma koşulları son derece ağır olan metroda, 12 saat-2 vardiya şeklinde çalışan işçiler, sürekli yeraltındalar ve makinaların saldığı  egzoz gazlarına maruz kalıyorlar.

Bu koşullara rağmen ücretleri de düzensiz ödenince işçiler eylem yapmaya başladılar.

İlk etapta 2 vardiyadaki 60 işçinin katıldığı eyleme diğer işçilerin de destek vermeleriyle eylem büyüyor.

Ayrıca Kontrol Et

Sokak Hayvanlarına ÖteNAZİ!

Vicdan sınırlarını zorlayan yasa teklifine tutum; "vicdan", doğayla barışık kentler, hayvan sevgisini… kapsayacak bir karşıtlık kadar aynı zamanda yaratılmak istenen toplumsal cehenneme karşı siyasal bir tutum almayı da gerektiriyor.