Sivil faşistler HDP’nin seçim standına bugün de saldırdıSivil faşistler HDP’nin Ankara Konur Sokak’taki seçim standına bugün de saldır gerçekleştirdi, çalışma devam etti


HDP’nin Konur Sokak’taki seçim standına bugün de sivil faşist saldırısı gerçekleşti. Oldukça canlı geçen seçim çalışmalarına tahammül edemeyen sivil faşist güruh, önceki gün ve dün olduğu gibi bugün de kurt işaretleri, ırkçı sloganlar ve küfürlerle stanttaki insanlara saldırmaya çalıştı.

İlk önce on kişilik bir güruh olarak bir araya gelen faşistlere polis müdahale etmeyerek adeta toplanıp, kalabalıklaşmasını bekledi. Örgütlü olduğu belli olan saldırı için güruhun kalabalıklaşması beklendi. Yaklaşık 20 kişiye ulaşınca da tekbir ve sloganlarla saldırı başladı.

Faşistlerin toplanmasını adeta seyreden polis saldırı başladıktan sonra kalkanlarla engel olmaya çalıştı. Bu kontrollü gerilim politikasının çalışmaları sekteye uğratma çabasının yansıması olduğu açık.

Sivil faşistler polis kalkanlarını aşamayınca arkalardan gelerek stantta çalışma yürüten gönüllülere tekmelerle saldırmaya girişti. Saldırı püskürtülürken polis de sokakta konuşlanmaya başladı.

Bu güruh polis tarafından uzaklaştırıldıktan sonra da tehdit, küfür, cinsiyetçi davranışlar ve tekbirlerle saldırganlıklarını sürdürdüler. Bir süre sonra küçük bir grup olarak kalmalarına rağmen aynı tavırları devam etti.

Saldırıya rağmen seçim çalışması kesintisizce devam etti.

Ayrıca Kontrol Et

İHD Van Şubesi’nden mülteci raporu: ‘Mültecilerin yüzde 98’i başına gelenleri anlatamıyor’

İHD Van Şubesi, kentteki mültecilerin yaşadıkları sorunlar ve hak ihlalleriyle ilgili hazırladığı raporu açıkladı.