İş bırakan 250 işçi işten atıldı8 aydır ücretlerini alamadıkları için iş bırakan 250 işçi bugün işten atıldı


Mazıdağı ilçesine bağlı Karataş Mahallesi’nde bulanan Cengiz Holding taşeronu Bimsan Endüstri Sanayi’de ücretleri geciktirildiği için iş bırakma eylemi yapan 250 işçinin işine son verildi.

Mardin’in Mazıdağı ilçesine bağlı Karataş (Şemika) Mahallesi’nde hükümete yakınlığıyla bilinen Cengiz Holding’e bağlı taşeron firma Bimsan Endüstri Sanayi’de çalışan 250 işçi, 8 aydır alamadıkları ücretleri için bugün iş bırakmıştı. Boru montaj ve kaynak işinde çalışan işçilerin iş bırakması üzerine fabrikadaki üretim tamamen durmuştu.

Bunun üzerine hareket geçen Cengiz Holding, kendisine bağlı taşeron firmanın sözleşmesini tek taraflı fes etti. Durumu teyit eden işçiler, kendilerinin bir daha işe alınmayacağını belirterek, hak edişlerinin verileceği yönünde söz verildiğini söyledi.

Ayrıca Kontrol Et

Bağımsız Maden-İş’ten İliç ‘faciasına’ dair rapor: Güvensiz, güvencesiz, önlemsiz, düşük ücretli ve baskı altında çalışma!

Erzincan İliç’te geliyorum diye diye gelen Çöpler Altın Madeni’ndeki işçi ve doğa katliamı öncesinde ve sonrasında bölgede bulunan Bağımsız Maden İşçileri Sendikası, “Öncesi ve Sonrasıyla 13 Şubat” başlıklı gözlem raporunu yayınladı. Olup bitenleri 10 maddede özetleyen rapor aynı zamanda maden patronlarına yaratılan sömürü cennetinin de aynası oldu