Bornova’da direniş kazandıBornova Belediyesi’de işten atılan Ahmet Işıkoğlu işini direne direne kazandı


Bornova Belediyesi’den 16 gün önce işten atılan ve işten atıldığı günden beri belediye önünde açlık grevini sürdüren Ahmet Işıkoğlu bugün yapılacak protokolle işine başlayacak.

Protokol imzalanana kadar direnişi bırakmayacağını açıklayan Işıkoğlu, şimdiye kadar onunla dayanışma içerisinde olan, ona destek olan sınıf kardeşlerine teşekkür etti.

Direnişi zaferle sonuçlanan Işıkoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Sevgili dostlar, işçi sınıfı tarihinde sayısız örnekle bildiğimiz direnişin zaferle sonuçlanacağı gerçeği Bornova pratiğinde bir kez daha kendini doğruladı. Bugün öğleden sonra Bornova Belediyesi’nde yapacağımız protokolden sonra iş hakkımı kazanmış olacağım. Protokol imzalanana kadar direniş alanında grevde olacağım. Direniş boyunca dayanışmayı eksiltmeyen tüm sınıf kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Yaşasın işçi sınıfının birlik ve dayanışması! Yaşasın direniş!”

Ayrıca Kontrol Et

Abalıoğlu Lezita’da patron her yolla örgütlenme ve grev hakkına saldırıyor

Patronların işçi sınıfının örgütlenmesini engellemek için yapmayacağı şey yok! İzmir Kemalpaşa’daki Abalıoğlu Lezita işçileri, 2021’de Öz Gıda-İş’te örgütlendi, patron yetkiye itiraz etti, dava işçiler lehine sonuçlandı. Sendikayı tanımamakta ısrar edince alınan grev kararının karşısına Hindistan’dan işçi getirtmek, fabrikanın etrafını tel ve TIR dorseleriyle çitlemek, işçileri baskıyla istifa etmeye zorlamak gibi saldırı biçimleriyle çıktı