Cargill direnişçileri, dostlarıyla iftarda buluştuSendikalaştıkları için işten atılan Cargill işçilerinin direnişi 37. gününde.


Sendikalaştıkları için işten atılan Cargill işçilerinin direnişi 37. gününde.

Bir kaç gün önce kendi hesaplarından direniş ve emek dostlarına fabrika önünde iftarda buluşma çağrısı yaptılar. Çağrılarında:

24 MAYIS PERŞEMBE GÜNÜ CARGİLL İŞÇİLERİ İLE FABRİKANIN ÖNÜNDE İFTARDAYIZ..

Gelmek isteyen bütün dostları yanımıza bekliyoruz. Biz bir mücadele içindeyiz ve göreceksiniz Cargill işçisi kazanacak!

Arkamıza bakmıyoruz, kim geliyor, kim gelmiyor bakmıyoruz. Dün’de kalmıyoruz, dünden dersler çıkararak bugün yarınlar için bir gelecek mücadelesi veriyoruz.

Ekmeğimizi tuza batıracağız, omuz omuza verip kazanacağız! İftardan sonra sazımız ve semaver çayımız vardır.”#Cargilliscisidireniyor” dediler.

Bugün (24 Mayıs Perşembe) iftar saati yaklaşırken Cargill işçilerinin çağrısı karşılık buldu ve direniş dostları, “ekmeklerini, sularını ve tuzlarını” Cargill işçileriyle paylaştılar. İftardan sonra bağlama eşliğinde türkülerle-şarkılarla direne direne kazanacaklarına inançlarını büyüttüler.

Ayrıca Kontrol Et

Bağımsız Maden-İş’ten İliç ‘faciasına’ dair rapor: Güvensiz, güvencesiz, önlemsiz, düşük ücretli ve baskı altında çalışma!

Erzincan İliç’te geliyorum diye diye gelen Çöpler Altın Madeni’ndeki işçi ve doğa katliamı öncesinde ve sonrasında bölgede bulunan Bağımsız Maden İşçileri Sendikası, “Öncesi ve Sonrasıyla 13 Şubat” başlıklı gözlem raporunu yayınladı. Olup bitenleri 10 maddede özetleyen rapor aynı zamanda maden patronlarına yaratılan sömürü cennetinin de aynası oldu