‘Hak, hukuk, adalet için 100 adım’16 Nisan’dan beri belediye önünde oturma eylemi yapmakta olan Güngördü bugün de Belediye önünden Olivium AVM’ye yürüyüş eylemi yaptı


Taşerona kadro denilerek dayatılan soruşturmalar sonucu işsiz bırakılan yüzlerce işçiden biri olan Kenan Güngördü, 16 Nisan’dan bu yana Zeytinburnu Belediyesi önünde her gün yaptığı bir saatlik oturma eylemini, bugün Belediye önünden Olivium AVM’ye yürüyüş eylemiyle birleştirdi.

Zeytinburnu Belediyesi’nde taşerona bağlı olarak Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde çalışan Güngördü, 11 arkadaşıyla birlikte güvenlik soruşturması gerekçe gösterilerek işten atılmıştı.

16 Nisan’dan beri belediye önünde oturma eylemi yapmakta olan Güngördü bugün de Belediye önünden Olivium AVM’ye yürüyüş eylemi yaptı. “Zeytinburnu Belediyesi’nden haksız ve hukuksuzca işten atıldım. 37 gündür işsizim. Hak-Hukuk-Adalet için 100 adım” dövizi taşıyan Kenan Güngördü’ye çok sayıda sivil polis “eşlik” etti.

Çevredekilerin ilgisini çeken Güngördü’nün eylemine destekçiler de katıldı.

Ayrıca Kontrol Et

Samsun’da LCW İşçisi Baskı ve Mobbing Nedeniyle İntihar Etti

Samsun’un LC Waikiki mağazasında reyon yönetici olarak çalışan Muhammed Yavuz, bölge müdürü E.C.’nin sistematik mobbing ve baskısı nedeniyle intihar etti.