Ve Cerrahpaşa Dekanı görevden alındı…Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaattin Duran Muharrem İnce’yi karşılayıp görüştüğü için görevden alındı, ‘Solo Türk’ pilotlarının da gösterileri iptal edildi


AKP’nin geçmişte yaptıklarını sıralamak dışında yeni ve anlamlı bir şey söyleyemediği, “özgürlükler” bahsinde de aynı şekilde bir çetele çıkardığı seçim beyannamesinin açıklanmasının üzerinden saatler geçtikten sonra ilk icraatlar da geldi.

Beyannamenin açıklanmasının hemen ardından gelen ilk icraatlardan biri Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin ziyaret eden CHP Başkan adayı Muharrem İnce’yi karşılayıp,  görüşen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaattin Duran’ı görevden almak diğeri de İnce’yle poz veren  ‘SoloTürk’ pilotlarının yapacağı diğer gösteri uçuşlarını iptal etmek oldu.

Ne de olsa beyannamesinin “özgürlükler” bahsinde yeni cezaevleri yapmakla övünen bir “devlet” partisi var karşımızda…

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaattin Duran, YÖK’ün talimatıyla Rektörlük tarafından görevden aldı.

Haberi CHP milletvekili Ali Şeker sosyal medya hesabından duyurdu. Şeker, Dekan’ın bugün Muharrem İnce’yi okula soktuğu için YÖK’ün talimatı ile Rektörlük tarafından görevden alındığını bildirdi.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş da Muharrem İnce ve ekibinin tokalaştığı ‘SoloTürk ‘ ekibinde yer alan pilotların uçuşlarının iptal edildiğini açıkladı.

Ayrıca Kontrol Et

Vartinis Davası da düşürüldü

1993'te aynı aileden 9 kişinin yakılarak katledilmesiyle ilgili Vartinis Davası’nda mahkeme zaman aşımı gerekçesiyle dosyanın düşürülmesine karar verdi.