Ankara’da Saadet Partililere organize MHP saldırısıAnkara’da MHP’li sivil faşistler organize bir şekilde seçim çalışması yapan Saadet Parti’lilere saldırdı


Burjuva iktidar bloğunun vurucu gücü gibi hareket eden MHP, rakibi olarak gördüğü İYİ Parti’den sonra Saadet Partisi’nin seçim çalışmalarına da saldırdı.

Ankara’da HDP’nin çalışmalarına dönük saldırılarını rutinleştirerek, seçim çalışmasını engellemeye çalışan, fakat geri adım atılmaması üzerine bu saldırıları şimdilik durduran MHP’li sivil faşistler, gece saatlerinde Saadet Partisi’nin bayraklarını asan gruba saldırdı.

Üçerli gruplar halinde Ankara-Konya yolu civarında parti bayrakları asan grup, yedişerli gruplardan oluşan ve organize olduğu anlaşılan MHP’li güruhun saldırısına uğradı.

Milli Gazete’de yer alan habere göre, bu saldırıda aralarında Ankara Milletvekili Adayı Mehmet Fethi Öztürk’ün de yer aldığı yedi kişi yaralandı.

Saadet Partisi’nin saldırıyla ilgili haberinde saldırıdan sonra polisin yaralıların hastaneye kaldırılmasını 20 dakika boyunca engellediği ve saldıranları değil, saldırıya uğrayan kendi arkadaşlarını gözaltına aldığı vurgulandı.

Saadet Partisi Ankara İl Seçim Karargah Başkanı Selim Aydın saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Saat 01.30 sularında partide toplantı yapıyorduk. Arkadaşlar bizi aradılar başkanım Anadolu Bulvarından bize saldırıyorlar. Bizde şuan ağır yaralı olan Ankara 3. Bölge 3. Sıra adayımız Mehmet Fethi Öztürk beyle olay yerine intikal ettik. Biz oraya gider gitmez ne olduğunu sorduk. Mevlüt Karakaya ve ekibindeki arkadaşlar bizim arkadaşların pankartlarını yırttığı iddiasıyla arkadaşları darp etmişler. Olayın öncesinde şu oluyor; bizim arkadaşlar pankartları taşırken bir anda Devlet Bahçeli’nin makam arabası geçiyor. 5 dakika sonra bir ekip geliyor. Bizim arkadaşları dövüyorlar. Dövdükten sonra  soruyorlar ne oldu diye. Bizim arkadaşlar diyor ki biz indirmiyoruz pankartlarınızı. MHP’liler bu yerdeki pankartlar ne diye sorunca bizim pankartlarımız dedik. Daha sonra yanlışlık oldu kusura bakmayın dediler. Polisi aramaya teşebbüs edince elini omzuma atıp bak kardeşim uzatmayalım yoksa kötü olacak bununla kalmayacak dediler. Bizde olay uzamasın diye arkadaşları götürmeye çalışırken bir anda 25-30 kişi gelip sorgusuz sualsiz bize vurdular. İnanın sayısını saymakta güçlük çektim. Öyle bir noktaya geldi ki silah çekip arkadaşlarımızın ağızlarına dayadılar. Polis bizim arkadaşları tutuyor. Öldüresiye darp edilen bizim arkadaşlar gözaltınıp alınıp karakola götürülen bizim arkadaşlar. Sağlıkçılar bile diyor ki bu adamın (Mehmet Fethi Öztürk) durumu ağır bu adamın hastaneye götürülmesi lazım. Polisler amirin emri var gönderemeyiz diyor. İl Başkanımız Fatih bey gelip siz ne yapıyorsunuz dedikten 20 dakika sonra ambulansın gitmesine izin verildi. 

Ayrıca Kontrol Et

Göç ve Göçmenlik: Tarih Kadar Eski Olgu

Bir yere gitmek, bir yeri gezip görmek istersiniz… Göç buna benzemez. Göç, keyif için çıkılan bir yolculuk değildir. Kimse mecbur kalmadıkça doğup büyüdüğü toprakları terk etmez, yerinden yurdundan, alıştığı ve soluk alıp verdiği, hafızasını diri tuttuğu yerden ayrılmak istemez.