Bakırköy’de yük asansörü düştüBakırköy’de bir inşaatın yük asansörü 10 metre yükseklikten düştü, dört işçi yaralandı


Patronların üretim maliyetlerini düşürmek için üç kuruş harcamadan kaçınmaları ve bunun OHAL koşullarında daha da pervasız bir tutum olarak karşımıza çıkmasının sonuçlarını işçi ölümleri ya da yaralanmalarıyla yaşayıp görüyoruz.

Bugün de Bakırköy İncirli Caddesi’nde inşaatı devam eden binanın yük asansörü 10 metre yükseklikten düştü ve olayda 4 işçi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre, İncirli Caddesi’nde inşaatı devam eden binanın alt katındaki araç otoparkına malzeme taşınan yük asansörü, henüz bilinmeyen nedenle yaklaşık 10 metre yükseklikten düştü. Kazada asansördeki 4 işçi yaralandı.

Asansörlerin bakımının bile düzenli yapılmadığı ve asansör “kazalarının” giderek sıradanlaştığı Türkiye’de aynı maliyet hesapları Makine Kimya Endüstrisi (MKE) gibi kritik işyerlerinde de karşımıza çıkmaktadır.

MKE’de ‘70’lerden kalan teknoloji artık SOS veriyor

Ankara’da MKE Barutsan Roket ve Patlayıcı fabrikasında bir işçinin ölümüne, 6 işçinin yaralanmasına neden olan son patlamadan sonra fabrikada ‘70’lerden kalan teknolojinin kullanıldığı gerçeğinin açığa çıkmasında olduğu gibi…

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli patlamanın olduğu atölyede üretilen yakıtın dünyanın en kaliteli ürünlerinden biri olduğunu, bu konuda soru işaretleri olmaması gerektiğini savunsa da gerçeğin bu olduğu gizlenemiyor. Önceki gün yaşanan patlama da bunun artık sürdürülemez hale geldiğini ifade ediyor.

Çalışmanın ölümle özdeşleşmesinin giderek tüm sektörlere doğru yayılması karşısında bu gerçekler he rşeyin özeti oluyor.

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: