Demirtaş: Abdullah Bey kısa devre yapacak diye kaygılıyımHDP’nin cumhurbaşkanı adayı Demirtaş, bitişikteki yeni cezaevi inşaatında çalışan işçilere seslendikten sonra hücre arkadaşı Abdullah Zeydan’a miting yaptı!


HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş tutuklu bulunduğu cezaevinden seçim çalışmalarını sürdürüyor! Sosyal medya hesabından güne seçim çalışmaları yaparak başladığını söyleyen Demirtaş, mitingde hücre arkadaşı Abdullah Zeydan’a sesleneceğini belirtti.

Demirtaş’ın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Bugünkü seçim çalışmalarımı tamamlamak üzere birazdan mitinge katılacağım. Mitingimin tek izleyeni Abdullah Bey, aşırı yüklenmeden kısa devre yapacak diye kaygılıyım :)” ifadelerine yer verildi.

İşte o twetler:

Selahattin Demirtaş

@hdpdemirtas

1- Bugün bir uçak geçti üstümüzden. El salladım. Yolcular da pencerelere toplaşıp “Aaa! Demirtaş” deyip bana el salladılar. Ben de bağırarak, “Seçilirsem çiftçilerin kullandığı mazottan tek kuruş vergi almayacağız” dedim.

Selahattin Demirtaş

@hdpdemirtas

2- Acaba devletin c.evi imkanlarını kullanmak suretiyle yaptığım bu propaganda, seçim kanunlarına aykırı mıdır sevgili YSK? Diğer adaylara haksızlık olmuş mudur? Ne de olsa adalet konusunda çok duyarlısınız (!)

Selahattin Demirtaş

@hdpdemirtas

3- Bitişiğimizde yeni bir c.evi yapılıyor. İnşaattaki işçilere seslendim “Seçilirsem güvencesiz, kaçak, taşeron işçiliği tümden kaldıracağız. İş cinayetleri olmayacak, çalışma süreleri kısaltılacak. Asgari ücret 3.000 TL olacak. Emekçinin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz” dedim.

Selahattin Demirtaş

@hdpdemirtas

4- “Edirne’ye c.evi değil daha fazla okul ve hastane yapacağız” diye devam ettim. Duydular mı bilmiyorum ama inşaat sesleri bir süre durdu. Dünya bir dakikalığına güzelleşti.

Selahattin Demirtaş

@hdpdemirtas

5- İftar için yan hücredeki arkadaşlara elma attık. Önce gökten 3 elma düştü sandılar. “Yok yok, biz attık” diye seslendim. “Seçilirsem yargı bağımsız, adil ve tarafsız olacak. Tek bir masum yurttaşımız bile c.evine girmeyecek, hasta tutsaklar derhal serbest bırakılacak” dedim.

Selahattin Demirtaş

@hdpdemirtas

6- Seçilmem için dua ettiler, “Allah kabul etsin” dedim. O sırada sayım için geldiler. Bizi saymak biraz uzun sürüyor. 6 milyon kişi bir hücrede kalıyoruz.

Selahattin Demirtaş

@hdpdemirtas

7- Sevgili günlük. Bugünkü seçim çalışmalarımı tamamlamak üzere birazdan mitinge katılacağım. Mitingimin tek izleyeni Abdullah Bey, aşırı yüklenmeden kısa devre yapacak diye kaygılıyım 🙂

Selahattin Demirtaş

@hdpdemirtas

8- Ama olsun. Yine de bugünkü mitingde barışın, eşitliğin, kardeşliğin güzelliğini bir kez daha anlatacağım. Bıkmadan usanmadan anlatacağım, ta ki barış gerçekleşene kadar. Abdullah’a hep söylüyorum, “Sen yanmasan, sen yanmasan, sen yanmasan nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa” 🙂

Selahattin Demirtaş

@hdpdemirtas

Hoş geldin sevgili eşbaşkanım. Bir ketılın nesi var iki ketılın sesi var. Ketılına kuvvet diyorum. Kandıra’ya selam ve sevgiyle… https://twitter.com/FigenYuksekdag/status/1000014178718048257 

Artı Gerçek

 

Ayrıca Kontrol Et

15-16 Haziran Yol Gösteriyor

15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi'nin 54. yılında Olgunlar Sokak'taki Madenci Anıtı önünde basın açıklaması yapıldı. Ardından MEB önünde oturma eylemi yapan öğretmenlerin eğitim nöbetiyle dayanışmaya gidildi.