HDP’nin Balıkesir milletvekili adayları tanıtıldıHDP’nin Balıkesir milletvekili adayları coşkulu bir etkilikle tanıtıldı


Balıkesir HDP, 27 Mayıs akşamı düzenlediği geniş katılımlı toplantı ve yemekle Balıkesir bölgesi milletvekili adaylarını tanıttı.

Altınoluk Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlik saat 20:30’da verilen yemekle başladı. Yoğun katılımın olduğu gözlenen etkinlikte, Balıkesir ili olmak üzere körfez ilçeleri ve Bandırma’dan da katılımlar gerçekleşti.

Oldukça coşkulu gecen etkinlikte ilk olarak söz alan Balıkesir HDP İl Eş Başkanı tarafından yapılan konuşmada; “24 Haziran seçimlerine bizler hazırız. Taybet Ana için, iş cinayetlerinin hesabını sormak için, kadın ve çocuk istismarlarının hesabını sormak için, adaletli bir gelecek için bizler hazırız” ifadeleriyle başladığı konuşmasında; Sur’da Cizre’de ve birçok Kürt ilinde yaşanan katliamlara karşı yaklaşan seçimlerde hesap sorma bilinciyle sandıklara ve oylara sahip çıkma mesajı verdi.

Program ardından HDP bileşenlerinin ve geceye katılımcı olarak destek veren aralarında Alınteri’nin de olduğu dost kurumların selamlanmasıyla devam etti. Ayrıca Alınteri okurlarının 24 Haziran seçimleriyle ilgili kısa bir mesajı da okundu.

Okunan mesajların ardından sırasıyla milletvekili adayları kısa konuşmalar yaptı.

Yapılan konuşmalar sırasında  sık sık “Hak, hukuk, adalet HDP’yle gelecek!”, “Anaların öfkesi katilleri boğacak!”, “Katil devlet hesap verecek!”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam!” sloganları atıldı

Milletvekili adaylarının konuşmalarının ardından etkinlik sonlandırıldı

Ayrıca Kontrol Et

Çorlu Tren Katliamı davasında karar açıklandı

6 yıl, 20 duruşma süren Çorlu Tren Katliamı davasının karar duruşmasında tutuksuz yargılanan sanıklar hakkında karar verildi. 4 sanık beraat ederken sanıklardan Mümin Karasu 17 yıl 6 ay, Turgut Kurt 16 yıl 3 ay, Nihat Aslan ise 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.