İnşaat-İş: Vodafone Arena’da direnişteyizİnşaat-İş, üyelerinin gasbedilmek istenen ihbar, kıdem ve yıllık izin ücretlerinin ödenmesi talebiyle yarın Vodafone Arena önünde direnişte


İnşaat-İş, üyelerinin gasbedilmek istenen ihbar, kıdem ve yıllık izin ücretlerinin ödenmesi talebiyle yarın saat 13:00’te Vodafone Arena’da (Beşiktaş Vodafone) önünde eylemde olacağını açıkladı.

Yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

Vodafone Arena’da (Beşiktaş Vodafone) gasp edilen ücretlerimiz için direnişe geçiyoruz

İnşaat İşçileri Sendikası olarak Vodafone Arena’da üyelerimizin gasp edilen ücretleri için direnişe geçiyoruz.

Beşiktaş Vodafone Arena Stadyumu’nda yüklenici firma BJK AŞ’ye bağlı taşeron firma Emek Mühendislik tarafından ihbar, kıdem ve yıllık izin ücretleri gasp edilen üyelerimizin alacakları için 29 Mayıs Salı günü stadyum önünde direniş başlatıyoruz.

Yer: BJK Vodafone Arena Stadyum önü

Tarih: 29 Mayıs 2018 (Salı)

Saat: 13.00

Ayrıca Kontrol Et

Küçük: Fiili Meşru Mücadele Yürütecek Odaklar Yaratmalıyız

1 Mayıs'ta işçi ve emekçilerin geleneksel örgütlenmelerinin çoktan dolan miadına karşı gerek sendikal gerekse siyasal alanda güven verecek, dünya gerçekliğine uygun bir militanlık ve fiili meşru mücadele hattında yürüyecek odaklar yaratmak gerektiğine dikkat çeken Alınteri yazarı Mürüvet Küçük, "Bu dönemin mücadele ruhu geri çekilmede değil, saldırıda somutlaşmaktadır. Yıllardır yaşanan geri çekilmenin yarattığı çözülme hali gücümüzü birleştirdiğimiz oranda sınıfa karşı sınıf ruhuyla yanıt verecek bir netliğe ulaşmak zorunda."