‘Medyanın sesini kısmaya çalışıyorlar’Bekir Bozdağ “Basının sesini kısmaya çalışıyorlar” derken basına dönük gözaltı furyasının bugünkü adresi sendika.org oldu, sayfanın editörlerinden Ali Demirhan yazıları nedeniyle gözaltına alındı


AKP’li hükümet mağduriyet üzerinden inşa ettiği varlığını muktedir koltuğunda oturduktan sonra da zaytungluk biçimlerle devam ettiriyor.

Cezaevinde onlarca gazeteci varken, birçok basın yayın kuruluşu yaptıkları yayınlar nedeniyle kapatılmışken, Erdoğan’ın adını anan herhangi bir eleştirinin bedeli bile zindanla ödetilirken Erdoğan çıkıp “seçimi kazandığımızda cezaevinde gazeteci kalmayacak” diyebiliyor.

Ya da halkın vergileriyle yayın yapan TRT’nin AKP borazanı kesilmesine duyulan halk tepkisi karşısında hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ çıkıp, “medyanın sesini kısmaya çalışıyorlar” diyebiliyor.

Örnekler çoğaltılabilir…

Her biri Hitler’in işçi ve emekçileri baskı ve zorbalıkla ezmek için her yöntemi kullandığı halde meydanlarda insanın aklıyla dalga geçen nutuklar çekmesine benziyor…

Medyanın adeta tekelleştirilip, tek ses haline getirildiği bu koşullarda Bozdağ’ın TRT’yle ilgili açıklamada CHP’yi işaret ederek,”… daha gelmeden medyanın sesini kısmak için kaba kuvvete başvuruyorlar” demesinin nasıl bir ironi olduğunu anlatmaya gerek yok.

Bunu diyen iktidar ve kendisiyle bağımlı hale getirdiği yargısı yine dalga geçer gibi sırf eleştirel paylaşımlarda bulunduğu-yazdığı için gazetecileri gözaltına almaya, sorgulamaya, cezaevine koymaya devam ediyor.

Bu zincire en son Sendika.Org editörü Ali Ergin Demirhan eklendi. Demirhan, sendika.org’taki “Diktatörlüğü durdurabiliriz” başlıklı haber ve sosyal medya paylaşımlarında “terör propagandası yaptığı” gerekçe gösterilerek bugün gözaltına alındı.

Arkası gelecek dercesine…

Ayrıca Kontrol Et

1 Mayıs, Taksim ve Bugün…

Siyasi parti, örgüt, sendika… Her kritik dönemde kendisi olmaktan vazgeçtiği, küçük gibi görünen tavizler vererek yürüyebileceğini sandığında sonuçlar iflah olmaz bir yabancılaşma olarak gelmiştir