HDP’nin Ankara’daki seçim standına saldırı girişimiSivil faşistler HDP’nin Ankara Konur Sokak’taki seçim standına bir kez daha saldırmaya çalıştı, polis olacakları son ana dek adeta seyretti


HDP’nin Ankara Konur Sokak’taki seçim standına dönük sivil faşist saldırı/saldırı girişimi bugün de yinelendi. Saat 15:30 sıralarında başlayan stant çalışması öncesinde çevrede pusuya yatan faşistler (çoğunluğu 15-16 yaşlarında) bir süre polisle muhabbet ettikten sonra standın önüne gelerek küfür-hakaret ve ırkçı faşist sloganlarla bu tacizlerini tırmandırdılar.

Polisin gözü önünde gerçekleşen ve müdahale etmedikleri için tırmanan bu saldırıya karşı HDP Ankara Milletvekili 3. Bölge 1. Sıra Adayı Veli Saçılık faşistleri provokasyon yapmamaları yönünde uyardı. Saçılık’ın uyarısına rağmen hakarete devam eden faşistlerle en son anladıkları dilden konuşularak oradan uzaklaştırıldılar.

Bu gelişmenin ardından sivil faşist güruh kalabalıklaşarak 15-20 kişiye ulaştı. Irkçı-faşist sloganlarla standa yönelen bu güruhun önü polis tarafından kesildi.

Stant çalışması bu gerilimli ortama, saldırganlık ve provokasyonlara rağmen son derece canlı devam etti.

Saat 17:30 sıralarında tamamlanmak üzereyken standın bulunduğu noktaya yakın bir yerde henüz ne olduğu anlaşılamayan başka bir gelişme yaşandı. Bir kişi başka biri tarafından sokak ortasında dövüldü. Yaralanan kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı.

HDP seçim çalışması tüm bu saldırı ve provokasyon girişimine rağmen başarıyla sürdürülerek, belirlenen saatte sona erdi.

 

Ayrıca Kontrol Et

1 MAYIS’ın Adresi Taksim Meydanı’dır!

2024 1 Mayıs Platformu Çalışma Bakanı'nın dünkü açıklamasını yanıt verdi