MMO’dan atılan işçiler oturma eylemi yapacakTMMOB Makine Mühendisleri Odası’ndan işten atılan iki işçi yarın Taksim’deki bina önünde oturma eylemi yapacak


Makina Mühendisleri Odası’nda bilfiil 13 yıl çalışan ve en son 5-6 hafta önce “istihdam edecek alanımız yok” denilerek iş akdi feshedilen Yücel Öztürk ve kendisiyle birlikte işten atılan başka bir işçi işe dönme talebiyle yarın direnişe başlayacaklarını açıkladılar.

Destek ve dayanışma çağrısı yapan işçiler yarın saat 13:00’te Makine Mühendisleri Odası’nın Taksim’deki binası önünde oturma eylemi gerçekleştirecekler.

Ayrıca Kontrol Et

Bağımsız Maden-İş’ten İliç ‘faciasına’ dair rapor: Güvensiz, güvencesiz, önlemsiz, düşük ücretli ve baskı altında çalışma!

Erzincan İliç’te geliyorum diye diye gelen Çöpler Altın Madeni’ndeki işçi ve doğa katliamı öncesinde ve sonrasında bölgede bulunan Bağımsız Maden İşçileri Sendikası, “Öncesi ve Sonrasıyla 13 Şubat” başlıklı gözlem raporunu yayınladı. Olup bitenleri 10 maddede özetleyen rapor aynı zamanda maden patronlarına yaratılan sömürü cennetinin de aynası oldu