Flormar direnişine provokatif saldırıFlormar’da servis şoförü işçilere sataşıp, bıçak çekti, servis aracını üzerlerine sürdü. İşçiler bu provokatif saldırının arkasında patronların olduğunu düşünüyor


Anayasal haklarını kullanarak Petrol-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan ve sayıları 120’ye ulaşan Flormar işçilerinin direnişi patronlar cephesinin provokatif saldırılarına hedef olmaya başladı.

Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan ve çoğunluk hissesi de Fransız kozmetik tekeli Yves Rocher’e ait olan Flormar’da, sendikanın çoğunluğu sağlayarak yetki almasının ardından başlayan kıyıma direnişle tutum alan işçilerin sesi kadın örgütlerinden işçilere, sanatçılardan aydınlara ve çok çeşitli toplumsal kesimlere ulaştı/ulaşıyor.

Direniş karşısında fabrikanın etrafını keskin tellerle çevreleyen, içerdeki işçilerle direnişçiler arasına branda çekerek fabrikayı adeta bir cezaevine dönüştüren Flormar yönetiminin direniş karşısındaki düşmanca tutumunun bu sabahki sonucu, servis şoförünün aracı işçilerin üzerine sürmesi ve bıçak çekmesi oldu.

Sabah vardiyasına gelen işçileri fabrikaya taşıyan servis şoförü önce işçilere sataşarak, bıçak çekti. Bu provokatif tutumla da yetinmeyerek, arkasından da servis aracını işçilerin üzerine sürdü.

İki işçi fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

İşçiler servis şoförünün bu tutumunun bireysel olmadığını, fabrika yönetiminin talimatı doğrultusunda gerçekleşmiş olabileceğini belirttiler.

Ayrıca Kontrol Et

Öyle Bir Kavşaktayız Ki!..

Halkın öfkesi her seferinde sandıkta eritilmiş olsa da yorgunluk ve yılgınlık ağır bassa da bir şey yapmalı. Hasan Hüseyin Korkmazgil ne güzel de söylemiş “Korka korka yaşamak ne!..”