Selahattin Demirtaş’tan mektuplu çağrıHDP’nin rehin tutulan cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş el yazısıyla kaleme aldığı bir mektupla dışarıya seslendi


HDP’nin rehin tutulan bir önceki Eş Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, mektup, avukat ve aile görüşü gibi sınırlar araçlarla dışarıya seslenmeye devam ediyor.

Cezaevinden dışarıya ince mizah duygusunu, hitabetini ve samimiyetini taşıyan Demirtaş son olarak da el yazısıyla seçmenlere mektup gönderdi.

Mektubunda “Anaakım medyanın HDP’ye kapalı olduğu, sosyal medyanın da ancak bir yere kadar etkili olduğu gerçeğinden hareketle her birinizin aktif olarak seçim çalışmalarına katılmanızı diliyorum” diye belirten Demirtaş, “Memleket için en az üç kişiyi HDP’ye oy vermeye ikna et” sözleriyle çağrıda bulundu.

Demirtaş’ın çağrıda bulunduğu mektup şöyle:

Ayrıca Kontrol Et

İnşaat işçileri gözaltında, sendikalardan çağrı…

Üyelerinin haklarını gasbeden Limak ve FK’ye karşı yapılan eylemde üye ve yöneticileri gözaltına alınan İnşaat-İş ve Dev Yapı-İş, yarın saat 13:00’te aynı yerde gerçekleştirilecek basın açıklamasına katılım çağrısında bulundu