Günay Kılıç’ın talepleri kabul edildiKanatçı Haydar’dan haklarını istediği için darp edilerek tazminatsız bir şekilde işten atılan Günay Kılıç’ın talepleri kabul edildi


İstanbul Bahçelievler’deki Kanatçı Haydar adlı işletmede haklarını istediği için yöneticilerle tartışmasının ardından darp edilerek tazminatsız bir şekilde işten atılan Günay Kılıç, taleplerinin kabul edildiğini açıkladı.

Darp raporu alan Kılıç, hakkını alana kadar mücadele edeceğini söyleyerek direniş başlatmıştı. Yaklaşık 1 aydır sürdürmüş olduğu direniş kazanımla sonuçlandı. Günay Kılıç kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada taleplerinin kabul edildiğini açıkladı. Kılıç’ın açıklaması şöyle:

Sevgili Dostlar 4 Mayıs 2018 tarihinden bugüne kadar haklı taleplerim için Emek örgütleri ,Kadın hareketleri Demokratik kitle örgütleri ve bireysel desteklerle dayanışma içinde mücadele ettik . Gelinen noktada Dersim halkının örgütlü gücü olan Dersim Dernekleri Federasyonu ile yaptığımız görüşme sonrasında Kanatçı Haydar ile yaptığı görüşme neticesinde tüm taleplerim kabul edilmiş bulunmaktadır.

 

2 Haziran Cumartesi günü saat 19:00’da Kanatçı Haydar’ın önünde DEDEF’ ile birlikte basın açıklaması basına ve kamuoyuna duyuracağız, şimdiye kadar bu haklı mücadelemde benimle birlikte olan tüm dostlarımı tekrar yarın yanımda görmek istiyorum.

 

Ayrıca Kontrol Et

Atılan Adım, Harcanan Soluk Boşa Gider mi?

Her soluğun ve her adımın karşı konulmaz bir dönüştürücü gücü vardır. Yeter ki, biz sesimizi esirgemeyelim. Önce tüm samimiyetimizle ve bilincimizle kendimize seslenelim.