İnkarcı polislere ‘beraat’ ödülüErdoğan’ın “Arkanızda ben varım, rahat olun” dediği katil polislerden ikisi daha devletin mahkemelerince beraat ettirildi


Erdoğan’ın “Arkanızda ben varım, rahat olun” dediği katil polislerden ikisi daha devletin mahkemelerince beraat ettirildi.

Diyarbakır’da 28 Mart 2006’da çıkan olaylarda karakoldan açılan ateş sonucunda gaz kapsülüyle vurulan 14 yaşındaki Mahsum Mızrak ile 8 yaşındaki Enes Ata hayatını kaybetmişti.

Çocukların katledilmesinin ardından özel harekat polisleri hakkında ömür boyu hapis istemiyle dava açılmış, geçtiğimiz 26 Nisan’da görünen karar duruşmasında ise katil polisler hakkında beraat kararı verilmişti. Beraat kararı veren Diyarbakır 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti gerekçeli kararını açıkladı.

Çocukların ölümünde kullanılan gaz fişeklerinin kaybolduğunun ve ortada delil olmadığının belirtildiği açıklamada, sanıkların ısrarlı ve tutarlı bir biçimde suçlamaları inkar etmeleri beraatlarına gerekçe gösterildi.

Ayrıca Kontrol Et

Dayîka Emine

Sindirilmek istenen, ötekileştirilen, yaşamları gasp edilen milyonlar korku ikliminde açlıkla, işsizlikle yavaş yavaş tüketilirken Adalet Bakanlığı önünde direnen Emine ana 'herkes için adalet' talebinin tutkulu taşıyıcısı olarak simgeleşmiştir artık