Akdeniz göçmenlere bir kez daha mezar olduAntalya’nın Demre ilçesi açıklarında göçmenleri taşıyan sürat teknesinin batması sonucu altısı çocuk dokuz kişi yaşamını yitirdi


Denizler göçmenlere mezar olmaya devam ediyor. Açlıktan, savaştan, gelecek yoksunluğundan kaçarak ucunda ölüm olan bir yolculuğa çıkan göçmenlere Akdeniz bir kez daha mezar oldu.

Antalya’nın Demre ilçesi açıklarında göçmenleri taşıyan sürat teknesinin batması sonucu altısı çocuk dokuz kişi yaşamını yitirdi. Beş göçmenin de olaydan sağ kurtulduğu öğrenildi.

Küçücük bir sürat teknesine 14-15 kişinin bindirildiği, teknede bulunanların hangi ülkenin pasaportuna sahip olduğunun bilinmediği belirtiliyor.

Teknenin demir aldığı Demre ilçesine en yakın Avrupa Birliği’ne ait kara parçası, Kaş’ın bir kaç mil açığındaki Yunanistan’ın Meis Adası.

Ayrıca Kontrol Et

Küçük: Fiili Meşru Mücadele Yürütecek Odaklar Yaratmalıyız

1 Mayıs'ta işçi ve emekçilerin geleneksel örgütlenmelerinin çoktan dolan miadına karşı gerek sendikal gerekse siyasal alanda güven verecek, dünya gerçekliğine uygun bir militanlık ve fiili meşru mücadele hattında yürüyecek odaklar yaratmak gerektiğine dikkat çeken Alınteri yazarı Mürüvet Küçük, "Bu dönemin mücadele ruhu geri çekilmede değil, saldırıda somutlaşmaktadır. Yıllardır yaşanan geri çekilmenin yarattığı çözülme hali gücümüzü birleştirdiğimiz oranda sınıfa karşı sınıf ruhuyla yanıt verecek bir netliğe ulaşmak zorunda."