Balıkesir’de HDP çalışmalarıHDP’nin Balıkesir bölgesindeki çalışmaları oldukça canlı bir atmosferde devam ediyor


Geçtiğimiz hafta sonunda Balıkesir Altınoluk’ta coşkulu bir etkinlikle Balıkesir Bölgesi Milletvekili adaylarının tanıtımı yapan HDP, geçtiğimiz hafta boyunca Bandırma’da bulunan Kadın Derneği KA-DER ve Emekli-Sen’i ziyaret ederek, seçim çalışmalarının startını verdi.

Ayrıca Bandırma’da Kürt emekçilerin yoğunlukla yaşadığı  100. Yıl Mahallesi’nde bulunan Cuma Pazarı’nda bildiri dağıtımı ve ziyaret gerçekleştiren Bandırma HDP, cumartesi günü de Balıkesir birinci sıra Milletvekili Adayı Nesibe Yöyler’le Erdek-Ocaklar bölgesinde çalışmalarını sürdürdü.

Ocaklar Köyü’nde ziyaretler yapan HDP bileşenleriyle Alınteri okurları ve Politika Gazetesi okurları buradan uzun zamandır gidilmeyen Erdek’in Zeytinli Mahallesi’ne bağlı Değirmendere Mevkii’nde bulunan 90 hanelik köy ziyaretinde bulundu.

Oldukça sıcak karşılayan köy halkı önümüzdeki seçimlerde de HDP’ye oy kullanacaklarını ve artık “bu iktidardan bıktıklarını” ifade etti.

Alınteri okurları olarak Bandırma’da HDP’nin seçim çalışmalarına  katılım ve desteğimiz sürecek.

Ayrıca Kontrol Et

15-16 Haziran Yol Gösteriyor

15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi'nin 54. yılında Olgunlar Sokak'taki Madenci Anıtı önünde basın açıklaması yapıldı. Ardından MEB önünde oturma eylemi yapan öğretmenlerin eğitim nöbetiyle dayanışmaya gidildi.