Sinbo’da bir işçi ağır yaralandıSinbo Elektrikli Ev Aletleri Fabrikasında meydana gelen iş kazasında Mustafa Öztaş isimli bir işçi ağır yaralandı, hayati tehlikesi sürüyor


İstanbul Avcılar’daki Ambarlı bölgesinde faaliyet sürdüren Sinbo Elektrikli Ev Aletleri Fabrikasında meydana gelen iş kazasında ağır yaralanan Mustafa Öztaş’ın hayati tehlikesi sürüyor.

Dün sabah saatlerinde mesai başladıktan bir süre sonra işyeri elektrikçisi olarak çalışan 52 yaşındaki Mustafa Öztaş, forkliftle tavandaki elektrik kablolarını tamir ederken dengesini kaybederek 4 metre yükseklikten düştü. Ağır yaralanan ve hala yoğun bakımda bulunan Öztaş’ın hayatı tehlikesinin devam ettiği bildirildi.

İki hafta önce de saç kurutma makinesinin patlaması sonucu etrafa parçalar sıçraması sonucu şans eseri kimseye yaralanmamış, fakat hamile kadın bir işçi korkarak fenalaşıp hastaneye götürülmüştü.

Yine aynı fabrikada geçen sene yaşanan asansör kazasında bir işçi yaşamını yitirmişti.

Ayrıca Kontrol Et

Özak Tekstil direnişine karşı patron-devlet-sarı sendika işbaşında!

İşçilerin sendika seçme hakkına sarı Öz İplik-İş’le birlikte saldıran Özak Tekstil patronu, direnişi kıramayınca valiye “yasak kararı çıkar” buyruğu verdi, anında karar çıktı ve jandarma devreye girerek işçilerek BİRTEK-SEN yöneticilerine saldırdı. Sendika Genel Başkanı Mehmet Türkmen ve iki temsilciyi gözaltına aldı. İşçiler dağılmadı, bu arada Öz İplik-İş, hem işçileri hem de sendikayı tehdit eden bir açıklama yaptı!