Kadıköy ve Bakırköy’de KHK direnişçilerine polis saldırısıKHK’yla mesleklerinden ihraç edilen emekçilerin Kadıköy ve Bakırköy’deki direnişlerine polis saldırdı


OHAL KHK’larıyla işlerinden ihraç edilen emekçilerin Bakırköy Özgürlük Meydanı’ndaki direnişlerine hafta sonu 2 kere üst üste gerçekleşen polis saldırısı ve gözaltılardan sonra bugün de yine saldırı oldu.

Kadıköy

Bakırköy’deki saldırıyla aynı saatlerde polis Kadıköy’deki direniş alanına da saldırdı. Kadıköy’deki direnişçiler Cumartesi günü Bakırköy’deki saldırıyla aynı saatlerde tehdit edilmişlerdi.

Polis bu tehdidini bugün saldırganca hayata geçirdi. Saldırıda toplam 18 emekçinin gözaltına alındığı belirtiliyor.

Gözaltına alınan emekçilerden sekizinin isimleri şöyle: Maşuk Öztekin Songül Tunçdemir Özgür Karataş Hüseyin Demir Abdullah Şenyuva Hüda Yıldırım Gülşen….

Saldırıdan sonra polis Kadıköy Boğa’daki yığınak ve ablukasını sürdürüyor.

Bakırköy

Bakırköy’de cumartesi günü gerçekleşen saldırıdan sonra emekçiler her hafta yaptıkları gibi bugün de meydanda yerlerini aldılar. CHP Milletvekili Ali Şeker’in de katıldığı eylemde polis, “güvenlik” gerekçesiyle eylemin yasaklandığını söyledi. Şeker görüşmelerini sürdürürken, KESK’lilerin slogan atmasını bahane eden polis saldırıya geçti ve 9 kamu emekçisi gözaltına alındı.

Polis, saldırı sırasında basın emekçilerini de alandan uzaklaştırdı ve görüntü almalarını engelledi.

 

Ayrıca Kontrol Et

1 MAYIS’ın Adresi Taksim Meydanı’dır!

2024 1 Mayıs Platformu Çalışma Bakanı'nın dünkü açıklamasını yanıt verdi