‘Oy vermezlerse işsiz bırakmak boynumun borcu’AKP’li Ceylanpınar Belediye Başkanı: ‘Eğer oy vermezlerse onları kadrodan çıkarıp, eskisi gibi işsiz yapmak benim namus borcumdur’


Ceylanpınar Belediyesi’nin AKP’li belediye başkanı Menderes Atilla, partisinin bir seçim toplantısında yaptığı konuşmasında, kadrolu işçileri, “Eğer oy vermezlerse onları kadrodan çıkarıp, eskisi gibi işsiz yapmak benim namus borcumdur” diyerek tehdit etti.

Atilla, öte yandan herkesin Facebook’unu takip ettirdiğini ve herkesin beğenilerine baktığını da belirtti.

Cumhuriyet‘te yer alan habere göre Ceylanpınar ilçesinin AKP’li belediye başkanı Menderes Atilla, partisinin bir seçim toplantısında yaptığı konuşmasında, kadrolu işçileri 24 Haziran’da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimlerinde oy vermeleri için tehdit etti. Atilla’nın, “Eğer oy vermezlerse onları kadrodan çıkarıp, eskisi gibi işsiz yapmak benim namus borcumdur” sözlerini sarf ettiği aktarıldı.

Ceylanpınar Belediye Başkanı’nın işçileri işten atmakla tehdit ettiği görüntülerin bir benzeri de geçen yıl yapılan referandum öncesi Düziçi Belediye Başkanı’ndan gelmişti.

AKP’li Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, 16 Nisan’da ‘Evet’ oyu vermeyecek çalışanlarını açıkça işten atmakla tehdit etti, ‘Hayır’ oyu kullanacakları da “terörist” ilan etmişti.

 

Ayrıca Kontrol Et

Kadın sorunu: Hem çok eski hem çok yeni hem de çok uzun bir yol -III

Kadın sorununda reformizm, feminizm ya da oportünizm bu sorunu üretim ilişkilerinden kopararak ele alan bir yaklaşımla söz konusu olabilir. Bu ilkesel düzlem net olduktan ve faaliyeti yürüten güçlerin kafası açık olduktan sonra bu tür sapma tehlikelerinin de en asgari düzeye ineceği ortadadır.