Adana’da sosyal medya paylaşımlarına gözaltıAdana’da 15 kişi sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek gözaltına alındı


Sosyal medya paylaşımlarını izlemek için bir polis biriminin kurulduğu Adana’da 15 kişi paylaşımları gerekçe gösterilerek gözaltına alındı.

Seçimler arifesinde artacağı anlaşılan bu tür gözaltı ve tutuklamaların bugünkü adresi olan Adana’da sabah erken saatlerinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri birçok eve baskın düzenleyerek en az 15 kişiyi gözaltına aldı.

Duvara “ketıl” çizenin tutuklandığı, #HDP ve #Selo yazan çocuğun gözaltına alındığı bu seçim atmosferinde Adana’da gözaltına alınan kişilerin karşısına da “örgüt propagandası yapmak” ve “Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmek” iddiası çıkarıldı.

Adana Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, sabahın erken saatlerinde kent merkezi ve Ceyhan ilçesinde çok sayıda eve eş zamanlı baskın düzenledi. Özel Harekat ve Asayiş şubeleri ile ilçe emniyet müdürlüklerine bağlı ekiplerin de destek verdiği ev baskınlarında, demir kapılar koçbaşlarıyla kırılarak evlere girildi.

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: