KHK direnişçilerine Kartal’da da gözaltıKHK ihraçlarıyla işsiz bırakılan ve aylardır işlerini geri almak için direnen emekçiler, günlerdir polis saldırılarıyla gözaltına alınıyor


OHAL KHK’larıyla mesleklerinden ihraç edilen ve aylardır Kadıköy, Bakırköy ve Kartal’da oturma eylemleri yapan emekçi memurlara uygulanan polis saldırısı devam ediyor.

Direnişçiler; cumartesi Bakırköy’de, daha sonra Kadıköy ve Bakırköy’de eşzamanlı, iki gün önce tekrar Kadıköy’de ve bugün ise Kartal’da polis saldırısına uğradılar. Saat 14:00 sıralarında gerçekleşen saldırıda 8 direnişçi daha gözaltına alındı.

Saldırıya ilişkin Eğitim Sen 5 No’lu Şube tarafından yapılan çağrıda şöyle denildi: “68 haftadır Kartal, Bakırköy ve Kadıköy’de direnen arkadaşlarımıza bugün polis müdahale etti. İşini, ekmeğini ve onurunu savunan 8 arkadaşımız gözaltına alındı. Bugün saat 17:00’da yapacağımız basın açıklamasına tüm dostlarımızı en güçlü şekilde bekliyoruz. #BizKazanacağız!”

Ayrıca Kontrol Et

Atılan Adım, Harcanan Soluk Boşa Gider mi?

Her soluğun ve her adımın karşı konulmaz bir dönüştürücü gücü vardır. Yeter ki, biz sesimizi esirgemeyelim. Önce tüm samimiyetimizle ve bilincimizle kendimize seslenelim.