İsrail dün de dört Filistinliyi katlettiGazze Sağlık Bakanlığı dünkü saldırıda aralarında 15 yaşındaki bir çocuğun da bulunduğu dört Filistinli’nin hayatını kaybettiği, 500’e yakınının da yaralandığını açıkladı


Filistinlilerin geri dönüş hakkı için 11 hafta önce başlattıkları ve her Cuma gerçekleştirdikleri Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü’nün bu hafta yaklaşık 12 bin Filistinli katıldı. İsrail polisi bir kez daha gaz bombaları ve ateşli silahlarla saldırdı.

BBC Türkçe’nin haberine göre Gazze Sağlık Bakanlığı bu saldırıda aralarında 15 yaşındaki bir çocuğun da bulunduğu dört Filistinli’nin hayatını kaybettiği, 500’e yakınının da yaralandığını açıkladı.

Aynı habere göre, İsrail ordusu, göstericilerin İsrail tarafına altına yanıcı madde yerleştirilmiş uçurtmalar yolladığını; taş, el bombası ve boru bombası attığını açıkladı.

Filistinli sağlık yetkilileri, Nisan ve Mayıs’taki gösterilerde, altı hafta boyunca 120’den fazla göstericinin öldürüldüğü, 10 bin göstericininse yaralandığını belirtiyor.

14 Mayıs günü düzenlenen gösteride 62 Filistinli hayatını kaybetmişti.

Ayrıca Kontrol Et

15-16 Haziran Yol Gösteriyor

15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi'nin 54. yılında Olgunlar Sokak'taki Madenci Anıtı önünde basın açıklaması yapıldı. Ardından MEB önünde oturma eylemi yapan öğretmenlerin eğitim nöbetiyle dayanışmaya gidildi.