Sokaklarda işkence var!Ankara Yüksel’de, Kadıköy’de, Kartal’da polis hakkını isteyen, baskılara tepki gösteren emekçilere, gençlere saldırdı, işkence yaptı


Seçime 2 hafta gibi kısa bir zaman kalmışken sokaklardaki polis terörü de tırmanarak devam ediyor. Bugün Kadıköy’de “Karneler sizin gelecek bizim” diyen liselilere saldıran polis 20 öğrenciyi işkenceyle gözaltına aldı. Öğrenciler gözaltı aracında da işkenceye uğradı, vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı. Bu işkenceler sonucu bir öğrenci beyin travması şüphesiyle tomografiye gönderildi.

İşkence Yüksel Direnişi’nin 577. Günü akşam açıklamasında da devam etti. KHK’yla işinden edilen emekçilerden Nazan Bozkurt’un elmacık kemiği uğradığı işkenceyle kırıldı. Sol göz bebeğinde aşağı doğru kayma oluştu. Göz bebeğinin düşmemesi için ameliyat olma ihtimali var. Bu haliyle hastaneye götürülen Nazan, burada da muayene için savcıdan talimat bekleyen bir doktorla karşılandı!

Kolları polis tarafından tutulan Bozkurt’un etrafı çevik polislerinin kalkanlarıyla çevrelendi, sivil polis amiri bu şekilde ablukaya alınan Bozkurt’un yüzünü yumruklayarak bunu yaptı! Planlı ve hınçla…

İstanbul’da Kadıköy, Bakırköy ve Kartal’da devam eden KHK direnişinin bugünkü saldırı adresi de Kartal’dı. Bu saldırıda da sekiz emekçi aynı şekilde işkence edilerek gözaltına alındı.

Ankara’da yapılan karne eylemine de saldıran polis, burada da HDP milletvekili adayı Nuray Türkmen ile öğretmenleri darp etti.

Devletle bütünleşen AKP, AKP’yle bütünleşen polis seçim öncesinde işçi ve emekçilerin, gençlerin, kadınların haklı taleplerini sokağa taşımasına dönük daha tahammülsüz bir saldırganlıkla hareket ediyor. Bu tahammülsüzlüğün güçsüzlüğün tahammülsüzlüğü olduğuysa açık!

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul ve İzmir’de ev baskınları ve gözaltı terörü!

İstanbul ve İzmir’de sabah saatlerinde gerçekleşen polis baskınıyla çok sayıda kişi gözaltına alındı, evlerde bulunanlara işkence yapıldı